A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Bulharsko - Diskuze

Původní dotaz

Bulharsko v době komunismu

11.12.2009 19:25:17 | Terina
Terina
Dobrý den,
chtěla bych poprosit všechny ,,návštěvníky ,,Bulharska, zda byste se nepodělili o zážitky z vašich cest do Bulharska třeba v rámci ROH nebo Balkanturistu a podobně.Mohli byste popsat tehdejší uroveň služeb, fakultativní výlety, možnosti ubytování a podobně?Budu ráda, když zavzpomínáte, popřípadě i srovnáte se současností. Příspěvky bych ráda vyhodnotila v mé bakalářské práci zaměřené na vývoj turismu v Bulharsku.Takže budu vděčná za jakékoliv náměty...:)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Hombre 28.07.2018 01:34
Re: Bulharsko  

Hmm. Docela smutné čtení.
Do Lozence jsem jezdil v roce 1975-76, na Hanušovice jsem byl ještě moc mladý, plavčíky si nepamatuju, snad tam byli až později, ale stejně mě to mrsklo do nostalgické nálady.

Paulus 26.07.2018 12:33

Do Korálu jsme jezdívali pod stan podnikovým autobusem asi od roku 1978. Jezdili jsme na výlety po pobřeží, pili Kadarku a Plisku, všechno jídlo jsme měli z domu včetně brambor. Jen pro chleba se chodilo do Lozence do pekárny. V Korálu byli dva populární plavčíci Peo a Sandokan, kteří uměli dobře česky. Peo taky prodával zmrzlinu a u něj v mražáku jsme si chladili sudy piva z Hanušovic, které jsme si dovezli. Peo loni zemřel, zůstal po něm nedostavěný zvláštní dům naproti autobusáku v Lozenci, který stavěl po kouskách celý život. Sandokan žije na Slovensku přes sezonu je v Lozenci a prodává s manželkou před svým nedodělaným domem u náměstí solené buráky. Korál poslední roky zase ožívá, už jsou tam plavčíci a kiosek. Z bývalého kempu je neprostupná džungle.

Neregistrovaný uživatel
03.06.2018 13:53 90.182.19.***

zdravím. Já jsem jezdil do kempu Korál. Na ty doby nelze zapomenout. Fajn lidi, všude krasna nálada. Každý den jsme si uzivali. Stan a kotlík. Nám to stačilo. Kluci Bulharský nám vždycky něco přinesli. Když jsem tam byl před 2 lety nic jsem nepoznal. Korál zmizel všude jen ruiny. ale na plaz jsem se sel vykoupat. V Lozenci jsem potkal i Pár Bulharů kteří si me pamatovali. Podle fotek. to pak byla jízda. .škoda Korálu ale vzpomínky zůstanou. Bylo to super. Cingarela.

cordobka 21.02.2015 10:26
Re: Bulharsko v době komunismu  

Taky jsme jako děti jezdili do Jugu v Kitenu. Také rádi na tyto dovolené vzpomínáme. Provedl jsem i těmito zakoutími synátora, ale této generaci tento dobrodružnější způsob trávení dovolené nic neříká.
Co ale zůstavá je vstřícnost Bulharů k turistům a to hlavně českým a slovenským. Srovnejte dobu v běhu času s Chorvaty.(tedy vlastně Jugoslávci). Kdyby pro nic jiného tak raději nostalgicky vyrazím do BG a dám své eura skromným Bulharům, než si číst statistiky v chorvatských novinách, jak málo Čech utratí v Chorvatsku.
Takže si myslím, že se historie zopakuje a jak jsme se moc těšili do BG před 40 lety, tak se v čím dál větším počtu budeme těšit do BG i v této době. Za nás to platí už delší dobu, kdy jsme z Chorvatska vyrazili zase opět do Bulharska.

• Anonym (4)
ivet.italy
21.02.2015 01:01 85.132.166.***

Do Jugu jsem jezdívala jako malá s dědou...Vzpomínám na pana Trunce...bydleli jsme v modrých chatičkách ..na wc je chodily kousek od těch chatech...prostě boží...taky si vzpomínám jak se ta chodila za oslíkem jéne Ajka a nosila mu rajčata..uplně mi zvlhli oči....vzponěla jsem si na dědu, který tam se mnou byl asi 5 krát, jednou s náma byla i babička, která pak už nejezdila.Nemá někdo info jak to tam je ted, popř vzpoínkové foto?

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
22.07.2014 14:23 178.72.244.***

koukám na vaše fotky z kempu,ale to není kemp JUG,,tam byly jen chatky a žádné přívěsy. Byla jsem tam cca před 40ci lety. Ale tam k moři jsme museli jít pěšky přes hla vní cestuNebylo to U moře hned ,,chodili jsme jíst do hotelu. Byla tam závora a hned za ní posed na občerstveníe k moři jsme chodili na Sluneční pobřeží.A kousek to bylo na Starý Nesebar.Nemohu to nikde najít tady ,,Nemáte fotky? děkuji

Neregistrovaný uživatel
14.05.2014 15:54 147.231.14.***

Do kempu JUG v Bulharsku jsme jezdili v době, kterou dnes nazývají "totalitní"a mládež ji odsuzuje. Kemp JUG kdysi vybudovalo ZEMPO jako sídlo rekreace pro své zaměstnance. V kempu byli dřevěné chatky, palandy, umývadlo, do kterého se přinášela voda z veřejného vodovodu, čisté záchody byli umístěny ve vzdálenosti cca 30 m, nikoli tzv. šlapky. Kromě chatek bylo možno i kempovat ve stanech. V kempu přímo ordinoval lékař, primář MUDr. Miloš Šálek, z Českobrodské nemocnice, skvělý nejenom lékař, ale i člověk s velkým Č. Nelze nezmínit pana Trunce, který dohlížel na pořádek v kempu a jeho ÓÓbrovská rajská rajčátka:-) Jídlo obstarávala restaurace, 3 x denně, v kempu byly i rybárna a obchůdek s nejnutnějšími potravinami a suvenýry. Nechyběla směnárna. Sportovní aktivity volejbal, plavání na dosah. Rekreanti museli být opatrní kvůli nebezpečným zpětným proudům, které mohly být svou ohromnou silou i smrtelné. O nebezpečí zpětných proudů byli rekreanti informováni prostřednictvím vyvěšených barevných vlajek. Červená signalizovala nebezpečí zpětných proudů a zanesení na širý oceán. Nevím o nikom, komu by se v kempu nelíbilo. Samozřejmě snobi nepatřili k obyvatelům kempu JUG. Život v přírodě, bez slavnostních večerních rób a předvádění drahých šperků působil i přirozeně na chování všech, kteří se v kempu jakkoli ubytovali. Nikdo se před nikým nepovyšoval, všichni žili v přátelské atmosféře. V rámci pobytu byli nabízeny i fakultativní výlety do Sozopolu, nádherného, kořením vonícího městečka, bílého romantického Achtopolu, na samotné hranici Bulharska,do Burgasu a daší možné výlety v průvodci. Kemp JUG žije dál, byl vybudován moderní rekreační areál, chatičky existují stále.

• Anonym (3)
  • Anonym (11)
Neregistrovaný uživatel
06.10.2013 16:42 90.179.168.***
ilík
22.09.2013 12:05 109.238.43.***

Nemáte někdo fotky z kempu JUG u Achtopolu /dnes kemp Delfin /.Byla jsem tam s rodiči jako dítě a velice by mě zajímalo jak to tam vypadá. Díky

Zdeněk z D.
18.04.2010 16:33 77.95.47.***
RE: RE: Bulharsko  

Frenkie
Já jsem taktéž před rokem 1989 jezdil do BG do kempu (Veselie, Korál, Jug, Nestinarka)a dále jezdim jen po kempech, všude po Evropě i BG. V roce 2008 jsem byl v kempu v Kitenu a letos kemp Delfin u Achtopolu. Do kempů jezdí plno Čechů, právě proto, že chtějí mít klid, nepřeplněné pláže a být aspoň chvíli součástí přírody. Nikdo si ovšem v BG nevaří, každý chodí do restaurací a vydržíme i ty hrozné umývárky se studenou vodou. Televizi bych na dovolené nechtěl ani za nic. Někdo nedokáže pochopit ty co jezdí do kempu a my zase ty co jezdí do hotelu, ale tak to prostě chodí, každý má rád něco jiného. Ale jedno vím jistě, být v přírodě, kochat se ze stanu mořem, poslouchat, jak vítr šustí stanovým plátnem a mít to k vodě pár metrů, to ničim nenahradim. Kdo to nezažil, neví o čem píši.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu