A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Bulharsko - Diskuze

Původní dotaz

neni vse tak jak vam reknou

31.07.2010 19:03:59 | Alexandra Van Doorn
Po dlouhe dobe jsme se rozhodli,ze pojedeme na dovolenou.Vybrali jsme si Bulharsko-Primorsko pres cestovni kancelar Globtour v Dobrisi.Na obrazcich a dle informaci vypadalo vse lakave.Ovsem opak byl pravdou.Vse co jsme videli na obrazcich jsme nenasli.Zacnu hned na letisti v Burgasu.Necekejte ze vam nekdo pomuze dat kufry do ulozneho prostoru v autobuse.To si vse musite udelat sami.Kdyz uz konecne dojedete na misto Kufry si opet vylozite.Kdyz mate stesti,tak vas poslou do spravneho vchodu u hotelu.Kdyz ne vybehnete schody nahoru a dolu s kuframa protoze vytahy tu nejsou.Kdyz uz jste na pokoji zjistite,ze mate o postel mene.80 lete starce ze zasady do posledniho patra.Ze zasady toaletni papir sebou.Rucniky se meni pouze jednou za pobyt.Kdyz uz si myslite,ze mate nejhorsi za sebou jste na omylu.Zapomente na spanek okolo 2 h ranni zacinaji ozivat domorodci kteri vam jodluji pod okny az do koropeni.Tak kdyz to shrnu,tak smrad,spina.Kontjnery nepouzivaji vse hazeji zasadne vedle.Jinak jazyk umi akorat ten svuj.Preji vsem prijemnou dovolenou nejezdete do hotelu Elena.Neni to hotel,ale ubytovna pro ukrajince.Dokumentaci pridam pozdeji. :-(
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
30.06.2017 18:23 92.247.175.***
Re: neni vse tak jak vam reknou  

Dobrý den,
ať už letadlem s CK nebo autem bez CK, tak Bulharsko má svá specifika. O některých se hovoří a píše, o některých ne. Bulharsko mám najeté autem slušně (12x) a letadlem celkem také (6x). Určitě vám v CK neřeknou určité specifikum např. se slunečníky na pláži. Pláže jsou vesměs veřejné a dělí se na pronajaté části a volné části. Liší se v tom, že pronajaté části jsou obsazeny řadami slunečníků s lehátky a vy zaplatíte za slunečník, lehátka a nově pokrývku lehátka. Počítám-li na Slunečním pobřeží pro 3 osoby 1x slunečník (á 10 BGN), 3 lehátka (á 10 BGN) a 3 pokrývky (3 BGN) dojdu k sumě na den 49 BGN tj podle aktuálního kurzu 677,- CZK. Při desetidenní dovolené je to pak 6.770,- CZK. To je docela velká částka pro tříčlennou rodinu během dovolené. Zvolil jsem částku nejvyšší na Slunečním pobřeží. Menší střediska mají částky za slunečník a lehátko od 5 BGN do 8 BGN. Za tyto peníze máte k dispozici pouze bar, kde musíte většinou i za WC ještě zaplatit. O WC volných nemůže být ani řeč. Další variantou je volná část pláže, kde musíte mít vlastní slunečník (stojí od 10 BGN) a něco na ležení. Musíte však počítat s celkem přeplněnou pláží, kde leží hlava na hlavě a vztahy "spoluležících" nejsou pak ideální. Podle místních je pronajímání pláží dost zkorumpovanou záležitostí, stejně jako bary na pláži. Není tedy divu, že několik pláží je pronajato jednomu nájemci, který vlastní nejlepší BMW (nejlépe černé barvy s tmavými skly a výrazným tuningem) a při cestě z pláže vás vytlačí do škarpy, protože mu nesaháte ani po kotníky.
Posledních 10 let volím kombinaci dovolené v Řecku a Bulharsku 10 dní + 10 dní). V Řecku je sice ubytování o něco dražší, ale moře a "lehátkový" systém nesrovnatelně lepší. Ani to tmavé BMW téměř nepotkáte :-). Přidám příklad: v Řecku jsou všechny pláže veřejné. Místní podnikatelé si mohou pronajmout část a zřídit restauraci "v leže". To znamená, že nemohou vybírat poplatek za slunečník a lehátko. V praxi to je tak, že si lehnete a objednáte si např. frapé (asi nejoblíbenější nápoj Řeků) 1 ks za 3 EUR. Pak můžete na lehátku pod slunečníkem ležet celý den. K frapé dostanete automaticky půllitrovou balenou vodu zdarma. Takže porovnám-li s Bulharskem, tak v Řecku za 9 EUR, tedy 238,- CZK dostanete slunečník, 3 lehátka a občerstvení. Oproti Bulharsku je tedy denní pobyt na pláži lacinější o 438,- CZK. Tento rozdíl zůstane ve vaší kapse a proto vás tedy nemůže na silnici ohrozit Řek v černém luxusním BMW ;-).
Toto malé srovnání hovoří asi samo za sebe. Všude se píše hodně o ubytování, tak jsem zkusil srovnání něčeho, co je také důležité, protože na pláži trávíme asi nejvíc času.
Všem hezkou dovolenou.

 • Anonym (1)
mirka2
14.06.2015 00:04 84.244.117.***
Re: a proto důvěřuj, ale prověřuj  

Určitě je to super, když někdo má zkušenosti, napsat si je. Již několik let jezdíme bez CK - dříve jsme létali, dnes jezdíme. V minulých letech jsme bydlívali u Delfína, ubytování pěkné, sice pokojík menší, s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, ale bojler pro 2 pokoje, takže záleží na tom, kdo s vámi bude sdílet sousední pokoj, terasou. Vše OK, čisté povlečení, varná konvice, lednička, k dispozici od majitele Wifi. Bydlení dá se říci v centru, dole restaurace a vždy mívala dobrou kuchyni. Jedinou nevýhodou pro nás byla křižovatka, kde se zvuky tloukly, ale toto bylo eliminováno novými plastovými okny. V minulém roce jsme zkusili ubytováni jinde a to v ulici Slavianska, ubytování celkem dobré, také konvice, lednice - větší, televize, wifi, své sociální zařízení - ale u Delfína bylo lepší. Zde jediná nevýhoda bojler pro více pokojů, takže se nám stalo (tedy naštěstí až poslední týden), že jsme přišli od moře a měli studenou vodu, jelikož o patro níž se nastěhovala grupa bulharek s vlasy po pás a vždy když my jsme se vraceli z pláže, ony již"tah" s umytými vlysy, takže super. Bláhově jsme si mysleli, že bojler u nás v koupelně je pro nás a první 3 týdny tomu tak bylo....Jinak tam byl klid, až na opět poslední týden byly nějaké sportovní hry na protějším hřišti, což nás maličko vzbudilo >:). Samozřejmě chodíme o dovolené dýl spát, takže i déle spíme. Také zde se nám líbilo, ale opravdu záleží na tom, kdo má jaké nároky. My se ráno vzbudíme, dáme snídani, kávu a pak se připravíme na pláž a vracíme se večer, takže vlastně potřebujeme jen klimatizaci, lednici, konvici a koupelnu no a samozřejmě něco na spaní.Televizi pustíme vyjímečně, jen wifi se hodí. Na letošek máme jiné bydlení a už se moooc těšíme. ;-)

cordobka 17.08.2011 22:23
Re: a proto důvěřuj, ale prověřuj  

je vcelku zvláštní že vesměs platí kdo přijíždí na blint nebo jezdí do stále stejného penzionu nebo hotelu bývá vždy nadšen a kdo se kompletně spoléhá jen na někoho jiného (cestovka ) bývá většinou zklamán . Vytvářet tady refence o každém penzionu a hotelu by bylo asi zdlouhavé a převýšilo by to možnosti vebu . Co takhle udělat nějaké vlákno kam napsat spokojenost a do druhého nespokojenost . např město název hotelu a za jedna nebo za pět . Dál bych navrhoval těm kdo mají někam jet s cestovkou než zabukují tak se tady zeptat a pak objednávat . Vcelku nesmyslné je tady v bulharsku objednávat přes cestovku i jidlo , jelikož restaurací je spousty a levných takže si dáte přesně co chcte v množství které požadujete . Nemám zkušenost s letadlem (jezdime jen autem ) ale domnívám se , že by pro našince bylo snažší koupit si letenku ,autobusy jezdí všemi smery dost často z letiště , taxíky také a vyberte si ubytko podle vlastního uvážení jak vám vyhovuje . Mnozí jsou zde auty tak vám třeba pomohou a nebo si alespon v kufru jejich auta mužete ponechat věci a mužete v klidu koukat na ubytko . My jsme napřiklad v černomorci ted z letiště je to sem cca třicet km a bydlíme v penzionu . V naší ulici jsou snad všechny ubytovací kategorie od maličkých privátů přes větší penziony až po tuším čtyřhvězdičkový hotel s bazény a buhví čím ještě. To znamená , že by si vybral jakýkoliv zájemce o ubytovaní podle své kapsy a založení atd . V době hospodářské krize se vyplatí každá ušetřená koruna (což tento způsob rozhodně splnuje ) navíc poznáte více možností ubytka a dosmlovat se na cenu kterou potřebujete také není nic obtížného , jelikož je letos celkově meně turistů z bulharska a nepočítám že by to další roky bylo jiné a ubytovací kapacity nejsou ani ted v sezoně naplněny ani z poloviny. Vcelku mi vychází z mých výpočtů že pokud cestujete na blint a to jakkoliv vyjde vás dovča o třetinu až polovinu levněji než s cestovkou . Neumím si koupit letenku ale to by zase tady poradili lidé , kteří létají běžně a máte dovču najednou podle svých představ . Plánujte nebo bude plánováno s Vámi (pak býváte obvykle nespokojeni )

 • dabara
 • Anonym (1)
Radek
21.06.2011 08:33 90.182.46.***
Re: a proto důvěřuj, ale prověřuj  

Dobrý den.
Po mnohaleté zkušenosti s dovolenou u moře ( Tunis, Španělsko i ostrovy, Řecko, Turecko, Chorvatsko atd.) jsme se před 4 lety nechali zlákat na dovolenou do Bulharska v Primorsku a už nikam jinam. Městečko nic moc, ale v porovnání s jinými vyhlášenými letovisky je tady chování Bulharů naprosto neporovnatelné. Naprostá ochota ubytování jednodušší, ale bez problémú a pokud nějaké vzniknou tak se řeší. Česky se domluvíte téměř všude. V restauracích i jídelní lístky v češtině. Mnohokrát jsme byli svědky nevhodného chování českých turistů. U nás by asi už došlo k tvrdému střetu. Bulharský číšník zůstal stále slušný. Zavazadla nám vždy pomohli naložit a rozvezli nás po penzionech. Úklid taky bez problémů. Nevím kde vám nosí kufry k autobusu a od něj do hotelu, jak píše jeden nespokojený.

 • Anonym (1)
 • Anonym (1)
Joanna 01.08.2010 14:24
RE: RE: RE: a proto důvěřuj, ale prověřuj  

Ano, Evo, to je i můj názor...protože v Primorsku je tak moc ubytovacích kapacit a i v sezoně volných, že zůstává rozum stát 8-O

 • Anonym (2)
Eva Sokolová 01.08.2010 13:29
RE: RE: a proto důvěřuj, ale prověřuj  

Dost se divím, že hotel se nesnaží uspokojit turisty, protože denně zde čtu, jaký je problém a kolik je málo turistů. Těží asi z toho, že jim tam česká cestovka napráská turisty dle smlouvy a že stejně budou mít plno.
E.S.

 • Anonym (1)
 • Anonym (1)
Joanna 01.08.2010 07:52
RE: a proto důvěřuj, ale prověřuj  

určitě lapají...chybička se vloudila :-D

 • Anonym (1)
Joanna 01.08.2010 07:51
a proto důvěřuj, ale prověřuj  

Nechci polemizovat o vaší zkušenosti, ale jak píšete, po dlouhé době jste se rozhodli, že pojedete na dovolenou. Tak já bych tu dlouhou dobu věnovala pečlivé přípravě, pečlivému výběru CK a tak. Moje zkušenost jezase taková, že do busu nám s kufry pomohli, pomohli je vyzvednout v Primorsku z prostoru zavazadel, a těch 200 m, co nám zbývalo k ubytování, nás odvezl taxík a ten nám opět pomohl s kufry. Na zpáteční cestě nás opět čekal před ubytkem taxi, odvezl k autobusu....Toaletní papír byl a byla ho zásoba, úklid každý den a ubytko, ač na No name, protože jsme jeli na LM, bylo v klidné části a ráno nás budil pouze zpěv ptáků......takže, pokud to shrnu....vina bude trošku i na vás, že jste si CK, dstinaci, hotel apod. neprověřili už před nákupem dovolené 8-O 8-O 8-O Ale je to můj názor a v žádném případě nechci polemizovat. ;-) a btw. já už asi 40 let nevěřím nikdy tomu, co je na obrázku.......protože, když ptáčka lepají, krásně mu zpívají, a to platí už tisíc let :-D

 • Anonym (2)
Alexandra Van Doorn
31.07.2010 18:04 94.156.126.***
neni vse tak jak vam reknou  

Po dlouhe dobe jsme se rozhodli,ze pojedeme na dovolenou.Vybrali jsme si Bulharsko-Primorsko pres cestovni kancelar Globtour v Dobrisi.Na obrazcich a dle informaci vypadalo vse lakave.Ovsem opak byl pravdou.Vse co jsme videli na obrazcich jsme nenasli.Zacnu hned na letisti v Burgasu.Necekejte ze vam nekdo pomuze dat kufry do ulozneho prostoru v autobuse.To si vse musite udelat sami.Kdyz uz konecne dojedete na misto Kufry si opet vylozite.Kdyz mate stesti,tak vas poslou do spravneho vchodu u hotelu.Kdyz ne vybehnete schody nahoru a dolu s kuframa protoze vytahy tu nejsou.Kdyz uz jste na pokoji zjistite,ze mate o postel mene.80 lete starce ze zasady do posledniho patra.Ze zasady toaletni papir sebou.Rucniky se meni pouze jednou za pobyt.Kdyz uz si myslite,ze mate nejhorsi za sebou jste na omylu.Zapomente na spanek okolo 2 h ranni zacinaji ozivat domorodci kteri vam jodluji pod okny az do koropeni.Tak kdyz to shrnu,tak smrad,spina.Kontjnery nepouzivaji vse hazeji zasadne vedle.Jinak jazyk umi akorat ten svuj.Preji vsem prijemnou dovolenou nejezdete do hotelu Elena.Neni to hotel,ale ubytovna pro ukrajince.Dokumentaci pridam pozdeji. :-(

 • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu