A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Bulharsko - Diskuze

Původní dotaz

Kavarna

| JirHanDa
JirHanDa
Dobrý den, prosim, kdo byl v Kavarne. Chystame se tam v černu/červenci. Dve rodiny se 4 dětmi (1,5 , 4, 10, 10). Máme v plánu stravovat se na místě, vyplati se to? Nejlevnější je Primorsku, to se ví, ale at nemáme překvapení v podobě vyšších cen než,u nas....
Privitam i tipy, rady, kde co vidět apod....budeme ubytování v Kavarna Hilla....dekuji moc
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Hombre 12.03.2018 12:08
Re: Kavarna 

Tam v té oblasti v podstatě nejsou nikde takové pláže jako třeba v okolí Primorska. Zřejmě je to dáno jednak geologicky - asi je tam jiná skladba hornin a druhak tím, že je ta oblast orientována na jih, odkud nepřicházejí takové vlny. Klasická pláž je nejblíž až v Albeně, která je otočená vůči té oblasti (Balčik - Kaliakra) o 90st. směrem k východu, tedy do volného moře.
"Největší" je tam centrální pláž v Balčiku. Mám ale podezření, že jí taky někdo někdy trochu pomohl. Je to docela miniplážička, navíc v těsné blízkosti přístavu, kde pravidelně kotví a nakládají se lodě obilím. Je tam všude zemědělská oblast.
https://www.google.cz/maps/@43.4040385,28.1689691,3a,15.4y,115.88h,85.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sW-lugvPybOByRvY1WqEAcA!2e0!7i13312!8i6656

Takže kdo čeká volné moře, dlouhé klasické pláže, bude tam všude asi zklamán.
Dnes je takový trend, že řada lidí jede do hotelu, leží u bazénu a k moři třeba ani nejde. Můj styl to teda není, ale přesto se mi v Balčiku líbilo a byl jsem tam dokonce dvakrát po sobě. Má to tam svoje kouzlo.
Kavarna jako městečko je slabší.
Asi tam teď nějaká "plážička" uměle vytvořená bude.
Třeba budete spokojeni.
Já tam byl před patnácti lety, od té doby se mohlo mnohé změnit.

JirHanDa 11.03.2018 14:45

Diky za reakci :-)...no jedeme tam hlavne kvuli more..jinak bychom zůstali doma...
Tomu s tou plazi moc nerozumíme, popravde :-( .
Tipu jste mi dal hodně, mockrat dekuji...no uvidime..je fakt, ze tam nikde nebyly fotky pláže...jednou jsme byli v Primorsku a to bylo super...ceny fajn, hotel stačil...písečná pláž kousek...

Hombre 10.03.2018 19:22

Pokud se neradi koupete v moři a válíte na pláži, je Kavarna skvělá volba. :-)
Asi tam teď bude nějaká umělá imitace pláže, ale je to místo, keré se hodně podobá spíše chorvatskému pobřeží, než bulharskému. Kameny, beton a tak. Dříve tam byly jen útesy a mezi nimi zátoka s přístavem.
Byl jsem tam v době, kdy tam tyhle hotely ještě nebyly. Těžko říct, co je kolem nich za podniky (když je řeč o stravě). Každopádně vlastní město, kde budou ceny asi jako všude jinde, je nahoře na kopci. Dá se předpokládat, že dole, v tom novém resortu, bude asi dráž.
Samozřejmě, že příjemná dovolená se dá prožít i tam.
Tipy?
Každopádně Balčik, který je nedaleko. Krásné provinční městečko se zajímavou architekturou na křídových útesech. Bezva hospůdky, super botanická zahrada, zajímavé kostely, i muslimské s minarety. Zámeček a dlouhá promenáda kolem moře až do Albeny. Pláže ale bohužel také slabota.
Kousek od Kavarny jsou lázně Tuzlata s radioaktvním bahnem. Kdybyste tam jeli, dej pak vědět. Docela by mě zajímalo, jak to tam teď vypadá. Když jsem tam byl, vypadalo to jako leprosárium. :-) :-)
Na druhé straně je Kaliakra, ale ta mě moc neoslovila.
Za ní je pak zajímavá zátoka s pláží - Bolata.
http://www.bulestates.com/index.php?action=addon_landmarks_view&landmark=23
Dřív to bylo kouzelné místo. Dnes tam ale bude asi přeturistováno.

• pekodc
JirHanDa 10.03.2018 11:14
Kavarna 

Dobrý den, prosim, kdo byl v Kavarne. Chystame se tam v černu/červenci. Dve rodiny se 4 dětmi (1,5 , 4, 10, 10). Máme v plánu stravovat se na místě, vyplati se to? Nejlevnější je Primorsku, to se ví, ale at nemáme překvapení v podobě vyšších cen než,u nas....
Privitam i tipy, rady, kde co vidět apod....budeme ubytování v Kavarna Hilla....dekuji moc

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu