A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Bulharsko - Diskuze

Původní dotaz

žít v Bulharsku

| MarcelaVS
Hezkej den přeji, chci se zeptat, když je tady tolik milovníků Bulharska, zda si dovedete představit žít v Bulharsku. :-)
A co by Vám tam chybělo (nemyslím rodiny a příbuzné...to je jasné) ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
10.09.2019 11:55 212.67.88.***
Re: Žít v Bulharsku 

Zdravím všechny,
já asi před dvaceti lety přemýšlel, že bych se dočasně do Bulharska s rodinou přestěhoval. Ale vzhledem k odlišnému zdravotnictví jsem to zavrhl. Pak mě napadlo koupit si tam byt. To by problém nebyl, ale o byt by se někdo musel během roku starat, protože bych ho obýval jen v létě. Takže nakonec jsem to vymyslel tak, že až půjdu do důchodu, tak si v létě na 4 měsíce pronajmu nějaký pokoj (třeba v Achtopolu) a budu žít tam. Samozřejmě pojedu s manželkou autem, abychom mohli být stejně mobilní jako v Čechách.
V Bulharsku máme spoustu kamarádů, takže se tam rozhodně nudit nebudeme. Bulhaři jsou obecně mnohem společenštější a pohostinější než Češi (viz https://bulharsko.zdenekb.cz/bulharsko-vseobecne/).
Ještě pár poznámek k tomu bydlení v Bulharsku:
Domy (zvláště ty dříve postavené) jsou celkově méně izolované, než u nás. Takže v chladnějších měsících tam je prostě zima (ve Varně v zimě i sněží). Samozřejmě se v domech topí (například dubovým dřevem), ale je to jako na chalupě - do rána jsou kamna studená.
S jídlem bych problémy neměl. V Bulharsku jsou k dostání výborné masné i mléčné výrobky. Skvělé jsou pekařské a cukrářské výrobky a také bílý pšeničný chléb.
Asi největší problém současného Bulharska je, že tam jsou malé platy. To je asi největší důvod, proč se tam nestěhovat.
Bulharsky se dá naučit (viz https://bulharsko.zdenekb.cz/bulharstina/), ale je potřeba se do toho jazyka dostat. Například neskloňovat a nepoužívat infinitiv (ten bulharština nemá).
Pro Čechy se v Bulharsku levně, takže pro strávení dovolené se hodí výborně.

Neregistrovaný uživatel
14.08.2019 22:46 78.102.81.***
Žít v Bulharsku 

Žít v Bulharsku je název diskuze a já odpovídám na příspěvek: Hezkej den přeji, chci se zeptat, když je tady tolik milovníků Bulharska, zda si dovedete představit žít v Bulharsku? Najít o tom se mi toho podařilo hodně hlavně tady https://www.eurobydleni.cz/search-form/ Je však potřeba počítat s tím, že to zabere mnoho času

Berbatow 28.03.2019 23:32
Re: PRÁCE Z POHODLÍ DOMOVA PRO ČESKÝ ESHOP 

Znalost 3, respektive 4 jazyků a nabízíte 25 000,- no nevím, nevím.

• Mirka2
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
23.03.2019 14:10 185.75.139.***
Re: PRÁCE Z POHODLÍ DOMOVA PRO ČESKÝ ESHOP 

Proč píšete znalost polského jazyka B2? Když chcete bulharský a ruský jazyk? Škoda, ruština a bulharština by byla lepší volba.

• Mirka2
Neregistrovaný uživatel
19.03.2019 12:57 46.149.115.***
PRÁCE Z POHODLÍ DOMOVA PRO ČESKÝ ESHOP 

Umíte bulharský a ruský jazyk? Pojďte pracovat k nám!
Co bude náplní práce?
* E-mailová a telefonická komunikace se zákazníky
* Vyřizování objednávek a fakturace
* Komunikace s dopravci
* Aktualizace e-shopu (novinky, překlady popisů, apod.)
* Místo výkonu práce: kanceláře Blansko (na smlouvu) / nebo z domu (na FA)

Co očekáváme?
* Prozákaznický přístup a organizační schopnosti
* Znalost českého jazyka na úrovni rodilého mluvčího
* Znalost polského jazyka minimálně na úrovni B2
* Proaktivitu a týmového ducha
* Pozitivní přístup k práci a chuť se vzdělávat
* Nehledáme ty, kteří hledají proč něco nejde a ani ty, kteří říkají „to ne já, to on", případně „to není moje práce".

Nabízíme:
* Zázemí stabilní a dynamické společnosti
* Příjemné pracovní prostředí
* Motivující platové ohodnocení (19 000 Kč - 25 000 Kč)
* Vysokou míru samostatnosti a odpovědnosti
* Seberealizaci
* Práci v příjemném kolektivu
* Notebook
* Mobilní telefon
* Zaměstnanecké bonusy (slevy na produkty, školení)

kontakt: janosova@donoci.com

Berbatow 28.02.2018 18:59
Re: Pletou se Vám slova, která znějí v češtině i bulharštině stejně? 

Chtěl jsem vyplnit váš dotazník, ale bylo by to z mé strany "lstivé" (jsem rodilý bulhar, žijící od narození v CZ).

Neregistrovaný uživatel
22.02.2018 09:28 217.170.105.***
Pletou se Vám slova, která znějí v češtině i bulharštině stejně? 

Milí přátelé a spolu-krajané,
chtěla bych Vás poprosit o pomoc s výzkumem ke svojí diplomové práci. Jeden z výzkumů, které aktuálně dělám, se zaměřuje na problematiku tzv. zrádných slov mezi češtinou a bulharštinou. Znáte to: úžas (ужас), napravo (направо) nebo divák (дивак), to se při učení bulharštiny pletlo jedna báseň... A tak bych Vás chtěla poprosit o 5-10 min Vašeho času, zda byste prosím mohli vyplnit dotazník na https://goo.gl/forms/pXBIylm9OlA6Cj3i2 a popř. poskytnou přístup k dotazníku všem Čechům, Moravanům a Slezanům, kteří bulharštinu ovládají...

Děkuji Vám a přeji vše dobré
Bc. Magdalena Hýrková

Neregistrovaný uživatel
18.11.2016 17:00 88.103.228.***
Re: žít v Bulharsku 

ja sy mislym, že čehach se bidlý lip, souhlasým z 213.220.232.***. na stářý je to ryzyko.

Neregistrovaný uživatel
12.11.2016 23:01 188.75.128.***

Když myslíš źe v čehah jse bidli líp tak jse milite.

Neregistrovaný uživatel
12.11.2016 22:54 188.75.128.***

Bil jste tam jezdí že tak blbě píšete .

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu